Materace wegańskie

Materace wegańskie – jakie to produkty?

Materace wegańskie, czyli jakie? Często słyszymy to pytanie, kiedy wspominamy, że w naszej kolekcji znajdują się materace wegańskie. Ludzie pytają nas po co tworzyć materace wegańskie, skoro to produkt, który nie nadaje się do spożycia. To fakt, materacy nie spożywamy na śniadanie, ale tutaj chodzi o coś więcej. Nasza koleżanka Marta Leśniowska – Kierownik Działu Wsparcia Sprzedaży a jednocześnie inicjatorka linii materacy Janpol Eco w artykule dla czasopisma Ekostyle przypomina, że “weganizm to nie tylko dieta, ale filozofia życia oparta na nieczynieniu krzywdy zwierzętom.” Dokładnie! Chcieliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom ludzi, dla których te aspekty są niezwykle ważne, a jakiekolwiek wykorzystanie zwierząt i produktów pochodzenia zwierzęcego w materacach jest niedopuszczalne.

Na rynku ciężko o produkty, które są “czyste etycznie”, dlatego postanowiliśmy że spróbujemy podjąć się tego zadania i stworzyć materace, które będą 100% wegańskie. Droga do sukcesu w tym przypadku nie była łatwa. Już na początku zdecydowaliśmy, że jeżeli materace wegańskie to tylko takie z Certyfikatem V-label. Chcieliśmy zaoferować naszym Klientom poczucie bezpieczeństwa w wyborze tych produktów. 

V-label to rozpoznawalny i uznany na świecie symbol certyfikujący produkty i usługi przeznaczone dla wegetarian i wegan.Konsumenci coraz częściej oczekują jasnej informacji na opakowaniu, by móc szybko i bez wątpliwości rozpoznać wegańskie i wegetariańskie produkty. Obecnie klarowność oznakowania wegańskich i wegetariańskich produktów oferuje dzięki jednolitym kryteriom jedynie marka V-Label.

Zdobycie tego certyfikatu nie było łatwe. Zespół V-label Polska sprawdził każdą nitkę, suwak, klej, piankę i sprężynkę, by mieć pewność, że materace są całkowicie wegańskie. I tak oto 7 sierpnia ubiegłego roku udało nam się uzyskać roczną licencję V-label potwierdzającą, że nasze materace przeszły proces weryfikacji pod kątem produktów pozbawionych składników pochodzenia zwierzęcego z wynikiem pozytywnym. Jednocześnie nasze materace to pierwsze materace w Polsce z certyfikatem V-label.

Z czego zbudowane są materace wegańskie?

Materace wegańskie to produkty stworzone z surowców, które nie pochodzą od zwierząt, a także, co ważne przy ich pozyskiwaniu nie ucierpiały i nie zostały wykorzystane zwierzęta.

Tak naprawdę to nieistotne, czy materac jest piankowy czy też sprężynowy, najważniejsze że jest pozbawiony surowców pochodzących od zwierząt i pozyskiwanych bez ich udziału.

Materace wegańskie Janpol to również materace ekologiczne. Ekologiczne w znaczeniu wykorzystania surowców o zminimalizowanej zawartości środków chemicznych, wysokiej zawartości surowców naturalnych oraz pozyskiwanych i tworzonych w technologii przyjaznej środowisku. Nie są to produkty 100% naturalne, dlatego że naturalnie nie zawsze oznacza dobrze. Szczególnie w kontekście produktów wegańskich. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że z pozoru niewinne składniki reklamowane, jako “naturalne” jak jedwab, wełna, końskie włosie czy nawet niektóre rodzaje klejów zostały pozyskane przy udziale cierpienia zwierząt. 

Surowce wykorzystane do modeli Dione, Lotis, Roma i Rosalia to produkty, których składniki chemiczne zostały zastąpione naturalnymi niezmodyfikowanymi genetycznie olejkami, m.in. sojowymi i słonecznikowymi. A spienianie pianek zostało uzyskane przy udziale wody w technologii przyjaznej środowisku.

Materac Roma został wykonany w całości z naturalnego mleczka kauczukowego pochodzącego ze ściśle wyselekcjonowanych i kontrolowanych plantacji, posiadających certyfikat FSC®

Także pokrowce dedykowane dla tych materacy zostały wykonane z surowców wegańskich i w tym przypadku naturalnych, takich jak bawełna i len. Pokrowce zostały barwione naturalnymi składnikami, takimi jak sok z granatu.

Dlaczego warto wybrać materace wegańskie?

Materace wegańskie z linii Janpol Eco to nie tylko produkty przyjazne środowisku i tworzone z zachowaniem szacunku i empatii do zwierząt. To także produkty o zróżnicowanej budowie, umożliwiające komfortowy sen i wspomaganie leczenia dolegliwości kręgosłupa. To modele czyste etycznie, których skład jest pozbawiony szkodliwych środków chemicznych. 

Nie zmienimy od razu świata, ale chcemy działać tak, by nasze produkty pozwalały Tobie na spokojny sen, również w poczuciu, że ich produkcja nie narażała środowiska naturalnego i życia zwierząt.

O naszej linii materacy Eco możecie też przeczytać na portalu Archimania.

 

 

Szybki kontakt

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami?
Zapisz się do newslettera.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?
Napisz do nas.

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera