Kim jesteśmy?

Jesteśmy polskim producentem materacy, łóżek, stelaży, poduszek i dodatków do materacy. Janpol to rodzinna firma z polskim kapitałem, której fundamentem są ludzie z pasją. Nasze materace są odpowiedzią na potrzeby Klientów. W swoich produktach łączymy klasyczne rozwiązania z najnowocześniejszymi surowcami dostępnymi na rynku. Naszym celem jest wysoka jakość w oparciu o nowoczesną linię produkcyjną wykorzystującą surowce przyjazne środowisku. Nasze produkty realnie wpływają na poprawę komfortu snu i zdrowia Klientów, co przekłada się na inne aspekty ich życia. Dzięki 30-letniemu doświadczeniu możemy zagwarantować Państwu najwyższe standardy jakości, doskonały serwis, fachowe doradztwo oraz rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Co możemy dla Ciebie zrobić

Zajmujemy się produkcją materacy, ale nie tylko. Tworzymy kompletne rozwiązania sypialniane, zaczynając od łóżka, poprzez stelaż, materac, kończąc na pięknym i dopasowanym do Twoich potrzeb wezgłowiu. W swoim asortymencie posiadamy również poduszki i inne dodatki zwiększające komfort i wygodę użytkowania naszych bazowych produktów. Wszystko to wykonujemy z najwyższą starannością z wykorzystaniem najlepszej jakości, sprawdzonych surowców pochodzących z Polski i Europy. Nasze produkty wykonywane są ręcznie, a wszystkie pomysły Klientów, nawet te najbardziej skomplikowane traktujemy jako wyzwanie, którego chętnie się podejmujemy.

Dlaczego warto wybrać nasze produkty?

Nasze materace to nie tylko produkty same w sobie, to wartość zmieniająca Twoje życie na lepsze. I tak też podchodzimy do ich tworzenia. Nie podpowiemy jak zdobywać szczyty, ale możemy dać Ci energię, która pozwoli to zrobić. Ta energia to sen, a skoro poświęcasz na niego 1/3 swojego życia, to warto wysypiać się dobrze. Można spać i można się wysypiać. Na tym polega różnica. Wierzymy, że wybierając nasze produkty również ją poczujesz. Stoi za nami jakość, doświadczenie i pasja tworzenia. To ona sprawiła, że jesteśmy tutaj i ciągle się rozwijamy. Ale nie musimy o tym mówić. Mamy nadzieję, że usłyszymy to od Ciebie, kiedy dobrze wyśpisz się na naszym materacu. A teraz zapraszamy Cię w podróż po świecie innowacyjnych materiałów, zaskakujących kompozycji i rozwiązań dostosowanych do Twoich potrzeb.

A taka jest nasza historia...

Historia Fabryki Materacy Janpol to ludzie. Może brzmi to górnolotnie, ale to prawda. Naszą firmę tworzą ludzie z pasją. Swoim zaangażowaniem właściciele zarażają załogę i odwrotnie, a ich wspólne pomysły są pierwszym krokiem do tego, by Tobie spało się lepiej. I moglibyśmy opisać tutaj całą, prawie trzydziestoletnią historię firmy, ale żeby zrozumieć naszą filozofię, trzeba pojawić się w fabryce. Potwierdzi to każdy, kto chociaż raz zawitał w nasze progi.

O tym, jak powstał Janpol opowiemy krótko. A powstał, bo ktoś uwierzył w to, że Polacy mogą oczekiwać więcej. Kiedy jakość snu zaczęła mieć dla nich pierwszorzędne znaczenie, Polacy zaczęli wymieniać wersalki na łóżka z materacami Janpol. Jest początek lat 90. – Jan Kłosowski (założyciel Fabryki Materacy JANPOL) przywozi pierwsze materace z Niemiec, początkowo dla swojej córki i jej męża, a później do dalszej odsprzedaży. Zainteresowanie materacami jest ogromne. Wtedy pojawia się pomysł, by rozpocząć ich produkcję w kraju. Zakład zaczyna swoją działalność w Ornontowicach, w dzierżawionym od kopalni budynku, a w skład zespołu wchodzi zaledwie sześć osób. Następnie produkcja zostaje przeniesiona w nowe miejsce, do Orzesza, tam gdzie znajduje do dzisiaj. W miejscu po dawnej szkole przyzakładowej powstają najpopularniejsze wówczas materace sprężynowe i piankowe. Powierzchnia jest niewielka, oferta ograniczona, ale pasja i zaangażowanie pracowników są ogromne. W kolejnych latach dawne miejsca warsztatowe stopniowo przeradzają się w fabrykę, którą możemy oglądać dzisiaj.

I choć na przestrzeni lat zmieniło się tak wiele, patrząc na powierzchnię fabryki, liczbę pracowników, ilość sprzedanych materacy i rozpiętości katalogu oferowanych produktów, to pewne wartości pozostały niezmienne. Przez 30 lat na podium znajdowały się: jakość, ludzie, pasja i rozwój. To dzięki tym wartościom, Fabryka Materacy JANPOL pozostaje liderem sprzedaży materacy w kraju i poza jego granicami, a także może rywalizować z największymi producentami w swojej branży. Troska o ludzi i ciągły proces doskonalenia się nie przejawia się w pustych słowach. Naszą Fabrykę tworzą ludzie z pasją, to od ich pomysłu zaczyna się pewna droga, która poprzez ich pracę i zaangażowanie ma swój finał w Państwa domach i mieszkaniach.

Szybki kontakt

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami?
Zapisz się do newslettera.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?
Napisz do nas.

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera