O nas

O Janpol

Jesteśmy polskim producentem materacy, łóżek, stelaży, poduszek i dodatków do materacy.

Janpol to rodzinna firma, z polskim kapitałem, której fundamentem są ludzie z pasją.

Nasze materace są odpowiedzią na potrzeby naszych Klientów. W swoich produktach łączymy klasyczne rozwiązania z najnowocześniejszymi surowcami dostępnymi na rynku. Naszym celem jest wysoka jakość w oparciu o nowoczesną linię produkcyjną wykorzystującą surowce przyjazne środowisku. Nasze produkty realnie wpływają na poprawę komfortu snu i zdrowia Klientów,
co przekłada się na inne aspekty ich życia.

Janpol to miejsce, w którym marzenie zmieniło się w pasję, która rozwija się od ponad 27 lat.

A pasja to słowo klucz, w pełni oddające wartości Fabryki Materacy Janpol.

Historia

Nasza historia rozpoczęła się wraz z odważnym pomysłem, że Polacy będą oczekiwali więcej, a sen na wersalce przestanie ich zadowalać i będą sięgali po prawdziwe materace, te produkowane przez Janpol.

Jest początek lat 90. Jan Kłosowski  (późniejszy założyciel Fabryki Materacy JANPOL) przywozi pierwsze materace z Niemiec, początkowo dla swojej córki i jej męża, a później do dalszej odsprzedaży. Zainteresowanie materacami jest ogromne. Wtedy narodził się pomysł, by rozpocząć ich produkcję w kraju.

Niewielki zakład zaczyna swoją działalność w ciasnym i nieprzystosowanym do produkcji budynku, dzierżawionym od kopalni, a w skład zespołu wchodzi zaledwie 6 osób. W miejscu po dawnej szkole przyzakładowej powstają najpopularniejsze wówczas materace sprężynowe i piankowe. Powierzchnia jest niewielka, oferta dosyć ograniczona, ale pasja i zaangażowanie pracowników są ogromne. 

W kolejnych latach dawne miejsca warsztatowe stopniowo przeradzają się w fabrykę, którą możemy oglądać dzisiaj. I choć na przestrzeni 27 lat zmieniło się tak wiele, patrząc na powierzchnię fabryki, liczbę pracowników, ilość sprzedanych materacy i rozpiętości katalogu oferowanych produktów to pewne wartości pozostały niezmienne. Przez 27 lat na podium znajdowały się: jakość, ludzie, pasja
i rozwój. To dzięki tym wartościom, Fabryka Materacy JANPOL pozostaje liderem sprzedaży materacy w kraju i poza jego granicami, może rywalizować z największymi producentami w swojej branży.

Troska o ludzi i ciągły proces doskonalenia się nie przejawia się w pustych słowach. Naszą Fabrykę tworzą ludzie z pasją, to od ich pomysłu zaczyna się pewna droga, która poprzez ich pracę
i zaangażowanie ma swój finał w Państwa domach i mieszkaniach.

To dzięki ich zaangażowaniu mogą Państwo spać spokojnie.

Szybki kontakt

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami?
Zapisz się do newslettera.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?
Napisz do nas.

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera