Dlaczego materac? - Fabryka Materacy JANPOL

Dlaczego materac?

Dlaczego materac?

Jeżeli jesteś posiadaczem wygodnego materaca i łóżka to za pewne nie jesteś w stanie wymienić jego większych wad, a tym bardziej wyobrazić sobie życia bez niego.

Czy łóżko z materacem ma jakieś wady?

Patrząc na to obiektywnie to należy przyznać, że ma jedną wadę, wynikającą z jego konstrukcji. Potrzebujemy przestrzeni, pokoju lub po prostu wolnej powierzchni, w której możemy je ustawić. W przeciwieństwie do sofy, łóżka nie można złożyć, kiedy przyjdą goście i wygospodarować dodatkowego miejsca. Chyba, że  zdecydujemy się na specjalne rozwiązanie, jakim jest sofa z ukrytym materacem lub łóżko składające się do szafy. Poza tym, ciężko znaleźć wady. Możliwe, że wymienisz kilka, ale mogą być bardzo subiektywne i zależeć od Twoich upodobań lub uprzedzeń.

Łóżko z materacem czy sofa z funkcją spania?

Jaką przewagę ma zatem łóżko z materacem nad rozkładaną sofą lub wersalką? Na pewno brak konieczności składania. I co najważniejsze, z naszej perspektywy, możliwość doboru odpowiedniego materaca, dopasowanego do Twoich potrzeb.

Jaka jest przewaga materaca nad rozkładaną sofą?

Powinniśmy zacząć od tego, że dobrze dobrany materac pozwala na efektywny i zdrowy sen, a ten jak pewnie wiesz stanowi 1/3 Twojego życia. To oznacza, że w trakcie 75 lat życia poświęcamy na sen około dwustu tysięcy godzin. Sporo prawda? Mówi się: „jesteś tym, co jesz”. My mówimy: „jesteś taki, jak Twój sen”.

Od snu zależy wiele w naszym życiu. Sen ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu i jakość życia, ale o tym możesz przeczytaj tutaj: Znaczenie snu dla organizmu człowieka. Wracając jednak do materaca, warto podkreślić, że jego przewaga wynika przede wszystkim z przeznaczenia tego produktu. Zabrzmiało dziwnie? Nie, nie mamy na myśli tego, że Ty i materac jesteście sobie przeznaczeni, chociaż byłoby idealnie, szczególnie gdyby był to jeden z naszych modeli. Materac przeznaczony jest do odpoczynku, relaksu i snu w pozycji leżącej, a więc tej najbardziej efektywnej i polecanej do prawidłowej regeneracji organizmu nocą. Odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb materac zapewnia prawidłową postawę kręgosłupa podczas snu. 

Z kolei sofy, kanapy, wersalki i inne tego typu meble z założenia przeznaczone są do siedzenia lub okazjonalnego spania. Wiemy, że część z nich przewiduje w swojej konstrukcji funkcję spania, jednak znając temat od podszewki, wiemy, że nie wszystkie są w stanie zastąpić pełnowartościowy materac. Oczywiście nie mówimy, że takie rozwiązania są złe, absolutnie, my podpowiadamy jednie, jakie opcje są najbardziej korzystne z punktu widzenia ergonomii i komfortu snu. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość umieszczenia w swojej sypialni lub salonie łóżka z materacem. Natomiast biorąc pod uwagę płynące z tego wyboru korzyści zawsze będziemy do tego namawiali.

Jak ciało układa się na materacu?

Dobrze dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb materac pozwala na odpowiednie rozłożenie ciężaru Twojego ciała oraz zdrowe ułożenie kręgosłupa. Zazwyczaj odbywa się to w oparciu o zróżnicowane strefy twardości, specjalny kształt (wzdłużne i poprzeczne nacięcia) lub po prostu rodzaj zastosowanego materiału, który umożliwia dopasowanie podparcia i odciążenia poszczególnych partii ciała ze względu na swoje parametry punktowej gęstości. Tym sposobem uzyskujesz zróżnicowane wsparcie strefy głowy, barków, lędźwiowego odcinka kręgosłupa, strefy ud, łydek i stóp.

Sofy i inne meble przeznaczone do okazyjnego snu mogą powodować, że Twój kręgosłup nie będzie się dobrze układał, a niektóre części ciała, takie jak barki lub biodra, będą narażone na niekomfortowy ucisk, w rezultacie Ty obudzisz się rozdrażniony i obolały.

Jeżeli Twój materac został wybrany zgodnie z Twoimi potrzebami i oczekiwaniami to masz pewność, że podczas snu Twój kręgosłup będzie znajdował się w odpowiednim ułożeniu, zgodnym z jego naturalną krzywizną. I to bez względu na pozycję, w której śpisz. Twoje ciało nie będzie narażone na niekomfortowe podparcie, powodujące ucisk i ograniczenie dopływu krwi do mięśni. Z dobrze dobranym materacem Twoje mięśnie będą szybciej regenerowały się podczas snu, a Ty będziesz budził się wypoczęty.

 

Zobacz też: Jak wybrać dobry materac i dlaczego to takie ważne? 

a także: Jak dbać o materac, kiedy jesteście już jego właścicielami.

 

 

Szybki kontakt

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami?
Zapisz się do newslettera.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?
Napisz do nas.

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera