PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Porady

Jeden materac czy dwa? Jaki wybrać materac dla pary?

Zakup materaca bywa sporym wyzwaniem. Zakup materaca dla pary, szczególnie jeżeli każda z osób ma inne wymagania to dopiero wyczyn.

Podpowiadamy jak to zrobić, by obie osoby były zadowolone i budziły się z uśmiechem.
 
Decydując się na materac dla dwojga warto zastanowić się nad tym, czy jeden wspólny model to dobry wybór. Najważniejszym zadaniem materaca jest odpowiednie podparcie kręgosłupa, to pod tym względem powinniśmy wybierać odpowiedni dla nas model. Oczywiście ważna jest wygoda. Sen to 1/3 życia człowieka, a więc wybór odpowiedniego materaca to bardzo ważna decyzja mająca wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Materac powinien być dopasowany do osoby, która z niego korzysta, a w przypadku dwóch osób powinien być odpowiedni dla każdej z nich. Nie przekreśla to możliwości wyboru jednego materaca, jednak przed jego zakupem warto skorzytać z ekspozycji i zabrać ze sobą swoją drugą połówkę, żeby upewnić się, czy materac będzie komfortowy nie tylko dla nas, ale również dla drugiej osoby.

Jeżeli waga, wzrost oraz preferencje, co do twardości są podobne, to wybór jednego wspólnego materaca wydaje się być oczywisty. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się materace kieszeniowe oraz piankowe, które niwelują wszelkie ruchy drugiej osoby.

Jeżeli jednak dysproporcja wagowa i wzrostowa jest dość duża lepiej sprawdzą się dwa oddzielne materace o zróżnicowanych stopniach twardości.  Wówczas należy pamiętać, by oba materace miały tę samą wysokość. To bezpieczna opcja, przy której żadna ze stron nie musi rezygnować z ważnych dla siebie parametrów materaca.

Niezależnie od tego, czy wybieramy jeden czy dwa materace każda z osób powinna przed zakupem przetestować materac i sprawdzić jego właściwości pod kątem odpowiadających jej parametrów.