PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Materac dla seniora

Przez długie lata kłopoty z bezsennością wydają się czymś abstrakcyjnym. Kiedy jednak zaczynamy mieć problem z osteroporozą, bolą nas stawy, a i kręgosłup daje o sobie znać, oprócz wizyty u ortopedy, rehabilitacji oraz leków, powinniśmy zaaplikować sobie odpowiednią dawkę zdrowego i wygodnego snu.

Po pierwsze i najważniejsze

Najwyższy czas pozbyć się wersalki. Popularne przed laty rozwiązanie wciąż można spotkać w wielu domach. O ile dobrze sprawdza się jako miejsce snu dla gości, o tyle systematycznie używana może nam skutecznie uprzykrzyć życie. Często nie łączymy swojego samopoczucia z tym, na czym śpimy. Fakty są natomiast takie, że zamiana wersalki czy rozkładanej sofy na łóżko z wygodnym materacem, w sposób niebywały poprawia jakość snu, a co się z tym wiąże, jakość codziennego życia. W tym momencie często pojawia się argument braku miejsca w postaci osobnego pokoju – sypialni. Oczywiście jest to pewne utrudnienie, ale nie przeszkoda nie do pokonania. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być zakup leżanki, spod której wysuwa się drewniany stelaż, dzięki któremu zamienia się ona w pełnowymiarowe, wygodne łóżko. Jeśli udekorujemy ją poduchami  i ładną narzutą, stanie się integralnym elementem pokoju.

Nie za twardy, nie za miękki

Dopełnieniem stelaża musi być odpowiednio dobrany materac. Mitem jest to, że dobry materac to twardy materac. Stopień twardości powinien być dopasowany do naszej wagi. Dla osób o drobnej budowie ciała najlepsze materace, to te miękkie i średnio twarde, natomiast w przypadku osób cięższych lepiej sprawdzą się materace twarde. Nie bez znaczenia są też indywidualne preferencje, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji , dobrze jest sprawdzić w sklepie, na którym modelu jest nam najwygodniej. Przy tej okazji warto wykonać  prosty test - leżąc w pozycji na wznak należy wsunąć dłoń pod plecy. Jeśli wchodzi z lekkim oporem oznacza to, że materac jest dla nas optymalny, jeśli natomiast nie możemy jej wsunąć jest zbyt miękki.

Nocna  rehabilitacja

Przy dolegliwościach układu kostnego warto zastanowić się nad zakupem materaca rehabilitacyjnego, czyli takiego, który uzyskał pozytywne opinie ośrodków rehabilitacyjnych oraz świadectwo odpowiednich instytucji certyfikujących. Wśród polecanych materacy rehabilitacyjnych znajdują się m.in. Demeter, Atena, Zeus, Dejmos, Andromeda, Afrodyta czy Klio. Ich dodatkową zaletą jest to, że tak sklasyfikowana grupa produktów objęta jest niższą, 8 % stawką podatku VAT .