PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Czy warto kupić pokrowiec?

Łóżko to nie tylko rama i materac, ale także wiele innych elementów, które decydują o jego funkcjonalności. Jednym z nich jest pokrowiec na materac.

Stanowi on dodatek, który warto kupić bez względu na rodzaj materaca. Podstawową funkcją pokrowca jest ochrona łóżka przed zabrudzeniem – stanowi barierę w przypadku jego zalania lub poplamienia. Co ważne, pokrowce można prać w wysokich temperaturach –  do 60, a nawet do 95 stopni Celsjusza (w zależności od jego typu).

Pokrowce firmy Janpol, poza funkcją ochronną oferują także dodatkowe właściwości.  Pokrowiec Smartcell Clima zapewnia komfort termiczny organizmu. W upalne noce wspomaga odprowadzanie nagromadzonego ciepła, w zimne – ułatwia utrzymanie stałej temperatury, a tym samym  chroni przed chłodem. Medicott Silverguard i Medicare Silverprotect są z kolei idealną propozycją dla alergików. Zastosowana w nich powłoka chroni przed bakteriami i niweluje zapachy towarzyszące rozwojowi drobnoustrojów. Pokrowce te utrzymują swoje właściwości antyalergiczne nawet po wielokrotnym praniu.

Z myślą o osobach ceniących sobie regeneracyjną rolę snu Janpol zaprojektował pokrowiec Stressfree. Dzianina, z której jest uszyty odprowadza nagromadzone w ciele ładunki elektryczne, co przekłada się na jeszcze głębszy i spokojniejszy sen. Wart uwagi jest także pokrowiec Aloe Vera z dodatkiem wyciągu z aloesu, rośliny zwanej „źródeł młodości”. Podczas snu z pokrowca wydzielają się składniki aloesowego żelu takie, jak enzymy, sole mineralne i witaminy.

Jak widać, pokrowiec na materac to coś więcej niż tylko dodatkowa ochrona – w zależności od potrzeb może ogrzewać, chłodzić, niwelować rozwój bakterii, a nawet pielęgnować skórę w czasie snu. Jeśli chcemy, aby sen był jak najbardziej komfortowy, a materac służył nam przez lata, warto  wybrać model idealnie dopasowany do naszych oczekiwań.