Materac dla pary - jaki wybrać? Jeden wspólny czy dwa oddzielne? - Fabryka Materacy JANPOL

Materac dla pary – jaki wybrać? Jeden wspólny czy dwa oddzielne?

Materac dla pary – jaki wybrać?

Materac dla pary to po prostu nic innego, jak materac o szerokości spania odpowiedniej dla dwóch osób. Dlaczego wokół materaca dla par pojawia się wiele pytań? Głównie dlatego, że wybierając coś, co powinno służyć tak samo dobrze więcej niż jednej osobie nie zawsze bywa proste.

Jaki powinien być rozmiar materaca dla pary?

Odpowiednim rozmiarem łóżka dla dwóch osób jest łózko o powierzchni spania w wymiarze 160×200 cm. Niektórzy producenci łóżek i materacy podają nawet 140×200 cm.

Jakie jest nasze zdanie w tym temacie?

Jako firma, dla której zdrowie naszych klientów jest najważniejsze – uważamy, że im więcej miejsca do spania, tym lepiej. Szczególnie dla osób o różnej budowie ciała i takich, które często zmieniają pozycję w czasie snu. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość zainwestowania w łóżko o wymiarach 200×200 cm lub też zwyczajnie nie pozwala mu na takie rozwiązanie powierzchnia sypialni. Osobiście uważamy, że najwygodniejszą opcją będzie materac w rozmiarze 160×200, który jest równocześnie najczęściej wybieranym przez naszych klientów rozmiarem łóżka dla par.

Drugim popularnym rozmiarem materaca dla par jest materac o szerokości 180×200, w dalszej kolejności znajdują się materace o wymiarach 200×200 cm i większe.

Rozmiar materaca jest często dedykowany przez łóżko, które zostało wybrane, powierzchnię sypialni, a także posturę osób będących z niego korzystać. Wszystko zależy od preferencji. Niektóre osoby lubią spać blisko siebie, inne w odpowiedniej odległości. Jedni klienci wolą materac większy, by pomieścił jeszcze dziecko, a nawet więcej niż jedno i/ lub zwierzęta.

Naszym zdaniem odpowiedni materac to taki, na którym budzimy się wypoczęci. Jaki materac zatem wybrać? O tym poniżej.

Jak wybrać materac dla pary? Jeden wspólny materac czy dwa oddzielne?

Podobnie jak w przypadku materaca dla jednej osoby należy zwrócić uwagę na preferencje przyszłych użytkowników.

Jeżeli zarówno ty, jak i twój partner jesteście podobnego wzrostu i postury, a wasze upodobania co do twardości podparcia są podobne, możecie pomyśleć o wyborze wspólnego, dużego materaca. Jeżeli jednak każdy preferuje inny poziom twardości materaca lub zwyczajnie ze względów zdrowotnych oczekuje specjalistycznego wsparcia materaca w konkretnych partiach ciała warto rozważyć wybór dwóch oddzielnych materacy. Często klienci boją się wybierać dwa mniejsze materace zamiast jednego dużego. Najczęściej martwi ich przerwa, która pojawia się między materacami.

Czy to naprawdę taki duży problem?

Odpowiednio dobrane materace, czyli takie o równej lub zbliżonej wysokości, dobrze dopasowane do wymiarów łóżka nie powinny sprawiać kłopotu. Owszem, między pojedynczymi materacami pojawia się delikatna przerwa, ale przy wyborze odpowiednich rozmiarów materacy jest praktycznie niewyczuwalna. Dodatkowo można ją zniwelować wybierając wspólny materac nawierzchniowy, czyli topper/ materac posłaniowy, który zwiększy komfort i doskonale wyrówna powierzchnię łóżka. Dobrym rozwiązaniem są tez nakładki pikowane, spełniające podobną rolę.

Dlaczego tak bardzo rozpisujemy się na temat dwóch materacy? Głównie dlatego, że naszym celem jest, by każdy spał zdrowo i wygodnie. Przez to, że każdy z nas jest inny: ma inną budowę, preferencje i przyzwyczajenia, nie zawsze możliwe jest wybranie jednego materaca dla dwóch osób.

Kompromisy są dobre, jednak w przypadku materaca, zawsze warto na pierwszym miejscu stawiać swój komfort i zdrowie. Dlatego zachęcamy, by wybierać wspólny materac tylko wtedy, gdy zarówno dla Ciebie, jak i Twojej połówki będzie odpowiedni.

Szybki kontakt

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami?
Zapisz się do newslettera.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?
Napisz do nas.

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera