Materac dla dziecka – Jaki materac do pokoju małej dziewczynki?

Materac dla dziecka

Sen ma ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci. Wpływa na ich wzrost, koncentrację i rozwój. Podstawą efektywnego snu jest dobrze dobrany materac. Nie powinniśmy więc oszczędzać na materacu dla dziecka. Dziecko stale rośnie, a jego kręgosłup wymaga odpowiedniego wsparcia. Dobrze dobrany materac będzie wspomagał proces kształtowania odpowiedniej postawy.

Jaki materac dla dziecka wybrać?

Przy wyborze materaca dla dziecka powinniśmy stosować się do tych samych zasad, według których dobieramy materac dla osoby dorosłej.

Materac nie może być zbyt miękki ani też zbyt twardy. Kręgosłup dziecka powinien układać się na materacu w linii prostej. Wybieranie materacy zbyt miękkich może przyczynić się do kształtowania się nieodpowiedniej postawy. Warto wziąć pod uwagę, że proporcje dziecka, jego wzrost i waga zmieniają się, dlatego najlepszym wyborem będą materace o wysokiej elastyczności lub materace kieszeniowe, które dopasowują się punktowo do obciążenia.

W naszej ofercie znajdziecie linię dedykowaną dla dzieci i młodzieży. Janpol Kids – to 3 materace przeznaczone do łóżeczek – posiadające Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka i aż 5 materacy dla starszych dzieci i młodzieży o konstrukcji dopasowanej do zmieniających się potrzeb dorastającego człowieka.

Aranżacja pokoju dziewczynek z wykorzystaniem materacy Janpol u Jagody z bloga Lovingit.

Materac to ważny element łóżka Waszego dziecka, dlatego nawet w autorskich projektach należy pamiętać o komforcie snu najmłodszych.

Projekty pokoi córeczek Jagody to przykład tego, jak łatwo połączyć zdrowy sen i ciekawy design w jednym.

   

Nie obawiajcie się niestandardowych projektów. Nasze materace możemy wykonać w rozmiarze dopasowanym do łóżka, z dokładnością nawet do 1 cm.  Z takiej możliwości skorzystała Jagoda. Dzięki opcji materaca wykonanego w konkretnym wymiarze nie musiała ograniczać się ze swoimi pomysłami. Z nami nie musicie zmieniać wnętrza pod materac, możecie zmienić materac pod wnętrze i cieszyć się wygodnym snem w designerskim wydaniu.

Więcej projektów loving it znajdziecie na profilach Jagody: blogu, facebooku i instagramie.

łóżko domek   

Jagoda wybrała dla swoich dziewczyn materace lateksowe Atena (To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą). A właściwie to one same wybrały ten model i pokochały go od pierwszego wejrzenia, a może pierwszego położenia. To naprawdę wygodny i dopasowany do ich drobnej postury model. Dzięki wysokiej elastyczności i sprężystości posłuży dziewczynkom jeszcze przez wiele lat i dopasuje się do ich ciała, nawet kiedy urosną jeszcze kilka albo kilkadziesiąt centymetrów.

Materac Atena (To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą) – lateksowy materac z linii Janpol Kids przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Model składa się z pełnego lateksowego bloku o wysokości 12 cm. Razem z pikowanym pokrowcem wysokość materaca to około 14 cm – wręcz idealna dla łóżek z niską burtą i łóżek piętrowych.

Lateks jest delikatny dla skóry, ma właściwości hypoalergiczne. Jest antybakteryjny, nie przyciąga kurzu, a na jego powierzchni nie rozwijają się roztocza. Ponadto specjalnie opracowany system perforacji sprawia, że materac doskonale przepuszcza powietrze. Materac nie nagrzewa się, a system wentylacji pozwala na utrzymanie wysokiej higieny snu.

Atena to doskonała opcja dla mniejszych i większych dzieci. Gęsty (70 kg/m3) i elastyczny lateks odpowiednio podtrzymuje kręgosłup dziecka niezależnie od pozycji, w której śpi. Atena jest materacem rehabilitacyjnym, a więc bezpiecznym dla Waszych dzieci, sprzedawanym z obniżoną 8% stawką VAT. To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

  

Zdjęcia: Małgorzata Opala dla Lovingit.

Zapraszamy Was na bloga Jagody – www.lovingit.pl to kopalnia inspiracji, a sama autorka to przesympatyczna osoba.

 

 

 

Szybki kontakt

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami?
Zapisz się do newslettera.

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy?
Napisz do nas.

Na swoich stronach wykorzystujemy pliki cookies. Jeśli korzystasz z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki, zostaną one zapisane w pamięci urządzenia.

Polityka prywatności

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób.
Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera