PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Zdrowy sen – o czym warto pamiętać?

Zakorzenione w naszej świadomości błędne przekonania dotyczące materacy mogą prowadzić do niewłaściwych decyzji zakupowych. Skutkować to może wyborem niedopasowanego do naszych potrzeb materaca, który zamiast wspierać nocną regenerację, stanie się powodem nowych dolegliwości zdrowotnych. 
 
Podczas snu organizm ma czas na regenerację, rozluźnienie mięśni i kumulowanie energii potrzebnej do satysfakcjonującego samopoczucia podczas pozostałych aktywności.  Wybór materaca jest niezwykle ważny – to na nim statystycznie spędzamy 1/3 naszego życia. Nieodpowiednia twardość lub materiał, z którego jest wykonany, mogą skutkować dużym dyskomfortem nie tylko podczas nocnego wypoczynku, ale także w ciągu dnia. 
 
 
Mit nr 1 – twardy materac, to dobry materac
 
Kupujący najczęściej spotykają się z przekonaniem, że im twardszy materac, tym zdrowszy sen. Nic bardziej mylnego. Twardość materaca powinna być dopasowana do wzrostu i masy ciała jego użytkownika. Cięższe osoby mogą mieć problem ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do spania, natomiast lżejsze mogą odczuwać skutki niedopasowania twardego materaca do naturalnych krzywizn kręgosłupa. 
O czym warto pamiętać, decydując się na zakup nowego materaca? Po pierwsze, produkt musi być o co najmniej 20 cm dłuższy niż jego użytkownik. Po drugie – twardość należy sprawdzić osobiście. By mieć pewność, warto przetestować nowy materac podczas dokonywania zakupów. Żaden poradnik nie da nam tylu informacji, co empiryczna ocena wybranego przez nas produktu. Twardość jest inaczej odczuwalna w zależności od budowy ciała, dlatego przed decyzją o wyborze konkretnego modelu, warto położyć się na materacu i sprawdzić, czy dopasowuje się do naszych kształtów.
 
 
Mit nr 2 -  materace sprężynowe odeszły do lamusa 
 
Materace sprężynowe to najbardziej znane nam typy – mylnie kojarzone ze starymi modelami, które wydawały nieprzyjemne dźwięki przy każdym ruchu, odkształcały się i wbijały w plecy. Nowoczesnych materacy sprężynowych nie cechuje żaden z wymienionych opisów. Obecnie zastosowanie sprężyn w materacu gwarantuje elastyczność i wyjątkowy komfort. Spośród materacy sprężynowych na szczególną uwagę zasługują modele kieszeniowe. Bazują one na tradycyjnych sprężynach, jednak każda z nich umieszczona jest w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu rozwiązaniu każda z nich pracuje niezależnie od siebie – ugięcie jednej nie powoduje reakcji kolejnych. Materace kieszeniowe są ciche, a zmiany pozycji osoby śpiącej obok są niemalże nieodczuwalne. Natomiast nowa technologia wykonania sprężyn gwarantuje ich trwałość na długie lata.
 
 
Mit nr 3 – materace piankowe są niezdrowe
 
Coraz częściej pojawiające się alergie sprawiają, że boimy się korzystać z syntetycznych i innowacyjnych rozwiązań. Obawa przed uczuleniem sprawia, że myśląc o materacu piankowym lub lateksie, reagujemy z dystansem. Jednak nowoczesne materace piankowe i lateksowe są wręcz stworzone dla osób z problemami alergicznymi. Te rozwiązania spełniają najwyższe standardy w zakresie cyrkulacji powietrza, co powstrzymuje rozwój drobnoustrojów. Struktura innowacyjnych materiałów wyklucza także gromadzenie się kurzu wewnątrz materaca. 
 
Wybierając materac, warto zapoznać się wcześniej z opiniami ekspertów i szczegółowo wypytać sprzedawcę o właściwości materiału, z jakiego został wykonany. Warto pamiętać, że materac to nie tylko element wyposażenia sypialni, ale przede wszystkim czynnik decydujący o zdrowym i komfortowym życiu.
 
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo, w którym nasz ekspert opowiada o materacach różnej twardości: