PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Z dziećmi w podróży – jak zadbać o komfort snu najmłodszych?

Fabryka Materacy JANPOL - Z dziećmi w podróży – jak zadbać o komfort snu najmłodszych?
Dla wielu rodziców wyjazd z dziećmi na wakacje jest dużym stresem. Powodów do obaw nie brakuje. Opiekunowie martwią się, jak pociecha zniesie podróż i czy bez problemu zaaklimatyzuje się w nowym miejscu.

 
Sen w podróży
 
Rytmiczny stukot kół pociągu lub szum silnika powodują, że niektóre maluchy w mig zasypiają. Ich rodzice mogą mówić o dużym szczęściu. Z drugiej strony, wielu ludzi doświadczyło tego, że podczas podróży pociągiem, autokarem lub samolotem byli zmuszeni słuchać płaczu dziecka, a opiekunowie nie byli w stanie uspokoić swojej pociechy. Czy podobnym sytuacjom można zapobiec? Niezależnie od wybranego środka transportu, kluczowe jest dobre przygotowanie.

 
Przezorny zawsze ubezpieczony
 
Najmniej przewidywalna jest podróż samolotem. Teoretycznie bez przeszkód można spacerować po pokładzie, trzeba jednak liczyć się z tym, że w razie turbulencji stewardessa wyda polecenie zapięcia pasów. Jeżeli czeka nas jazda autokarem, zapytajmy, jak często planowane są postoje. Najbardziej komfortowy wydaje się dojazd własnym samochodem – praktycznie w każdej chwili mamy możliwość zatrzymania się, aby chwilę odpocząć, pospacerować, zjeść posiłek.
Dorośli bardzo chętnie podróżują ze specjalną poduszką-rogalem, która ma stanowić stabilne podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Warto zaopatrzyć w taki gadżet również dziecko. 

 
Po dotarciu do celu
 
Przed rezerwacją dokładnie sprawdźmy, jakie warunki noclegowe oferuje dany obiekt. W przypadku najmłodszych istotna jest informacja czy dziecko będzie miało własne łóżeczko, czy też będzie spać z rodzicami. Dobrze, aby pociecha jak najmniej odczuła fakt, że śpi w nowym miejscu. Warto zabrać z domu ulubioną maskotkę malucha, a także jego poduszkę i pościel. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na używane w hotelach chemiczne środki do prania. 
 
Wakacje to czas odpoczynku i wytchnienia. Przed wyjazdem warto dołożyć wszelkich starań, aby zadbać o komfort wszystkich, szczególnie najmłodszych członków wyprawy.