PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Sypialnia niezbędna w każdym domu

Chcąc porządnie się wyspać, potrzebujemy wygodnego, dostosowanego do swojej wagi i preferencji materaca oraz ramy ze stelażem. Kręgosłup podczas snu wymaga odpowiedniego podparcia i amortyzacji. Na dłuższą metę nie sposób zapewnić mu tego na rozkładanym tapczanie.

Co zatem zrobić, jeśli nie mamy osobnego pokoju, który może pełnić rolę sypialni?

Nawet jeśli dysponujemy tylko jednym pokojem, mamy szansę na zdrowy sen. Wystarczy kreatywnie spojrzeć na naszą przestrzeń i wybrać rozwiązanie, które wykracza poza schematy.

Multifunkcyjna kawalerka

Jeśli nasze mieszkanie jest wysokie, sprawa jest całkiem prosta. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest antresola, na której można rozłożyć wygodny materac. Niekoniecznie taka, która tworzy coś na miarę dodatkowego piętra. Prostszym i tańszym rozwiązaniem jest łóżko - podobne do tych jakie często spotyka sie w pokojach dziecięcych, tyle, że w tym przypadku przestrzeń do spania jest tylko na górze. Na dole warto wstawić sofę i stolik kawowy, tworząc przytulny kącik gościnny. Aby sypialnia pod sufitem była bardziej kameralna i intymna możemy zawiesić wokół karnisz z zasłonką.

Materac pod podłogą

Jeśli pomieszczenie ma więcej niż standardowe 2,50 m wysokości, ale jest na tyle niskie, że pomysł z antresolą odpada, możemy zbudować podest, spod którego nocą będziemy wysuwać materac na stelażu. Wymaga to trochę remontowej inwencji, ale wygodny sen jest tego warty. Na podeście można ustawić biurko albo stół, optymalnie wykorzystując przestrzeń naszego mieszkania.

Małe i niskie

Nawet jeśli nasze mieszkanie jest małe i niskie, nie powinniśmy rezygnować z wygodnego snu. W tym wypadku dobrym pomysłem może okazać się leżanka z funkcją spania, czyli mebel, który za dnia zastępuje sofę, a w nocy, poprzez wysunięcie stelaża, zamienia się w pełnowymiarowe łóżko. W takim wypadku najlepiej położyć na sobie dwa materace, które po rozłożeniu łóżka kładzie się po prostu obok siebie. Leżanki często wyposażone są w szuflady, w których w ciągu dnia można przechowywać pościel.