PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Sen w ciąży na wagę złota

Rosnący brzuszek, w którym rozpycha się młody lokator nie ułatwia spokojnego snu. Zgaga i częste wizyty w toalecie to kolejne przeszkody na drodze do tego, by rano obudzić się wyspanym.

Kobiety w ciąży i młode matki są szczególnie podatne na problemy ze snem. Z każdym trymestrem są one bardziej dokuczliwe. Warto być zapobiegliwym i już wcześniej przygotować sypialnię tak, aby przyszłej mamie przez całą ciążę spało się jak najwygodniej.

Senne przeszkody

Początek ciąży zazwyczaj nie zwiastuje problemów. Wręcz przeciwnie. Nadmiar progesteronu, który w tym okresie osiąga swój najwyższy poziom, powoduje uczucie zmęczenia i nadmierną senność. Z czasem jednak nasilające się różnego rodzaju dolegliwości zaburzają spokojny sen. Pod koniec ciąży może to nawet skutkować całkowitą bezsennością. – Coraz częściej odzywają się problemy natury fizjologicznej, kilkukrotne oddawanie moczu w nocy (powiększona macica uciska pęcherz moczowy) , ruchy płodu, nudności, kurcze kończyn- wymienia ginekolog, dr Tomasz Kucharski. – Do tego zachodzą naturalne zmiany hormonalne, które również wpływają na samopoczucie kobiety w ciąży- dodaje. Choć wszystkich dolegliwości nie da się całkowicie wyeliminować, wiele z nich można złagodzić. Chociażby poprzez odpowiednie warunki w sypialni.

więcej >>