PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Razem czy osobno?

Wspólne spanie w jednym łóżku nie musi oznaczać sztuki kompromisu, wręcz przeciwnie – może być równie komfortowe, co spanie w pojedynkę.  

Im łóżko jest większe, tym wygodniej śpi nam się z drugą osobą. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na dwumetrowe łoże – niewielka sypialnia skłania do rozsądnego zagospodarowania przestrzeni. Nie musi na tym jednak ucierpieć komfort naszego odpoczynku. W tej kwestii wiele zależy od dobrego materaca. Częsty dylemat przy zakupie materaca do łóżka dla dwojga polega na tym, że nie wiemy czy lepszy będzie jeden model podwójny czy dwa pojedyncze. Choć specjaliści dopuszczają obydwa rozwiązania, to wskazują na wady i zalety każdego w nich.

Dwa w jednym

Standardowe wymiary materacy podwójnych to 160x200 cm, 180 x 200 cm i 200 x 200 cm. Są to szerokości, które pozwalają na komfortowy odpoczynek dwóch osób. Ważne w przypadku materacy podwójnych jest to, aby nie odczuwać każdego ruchu drugiej osoby. Fabryka Materacy Janpol podsuwa tutaj rozwiązanie w postaci materacy kieszeniowych zwanych też materacami typu multipocket. Ich wkład stanowią sprężyny „ubrane” w specjalne kieszenie, co sprawia, że pracują niezależnie od siebie. Ugięcie jednej sprężyny nie powoduje reakcji kolejnych. Dzięki temu ruchy jednej osoby nie są odczuwalne dla drugiej, a sen we dwoje jest naprawdę komfortowy.

Jeden razy dwa

Łóżko przeznaczone dla dwóch osób można wyposażyć również w dwa materace pojedyncze. Wystarczy odpowiednio dopasować ich wymiary do ramy. Plusem takiego rozwiązania jest to, że każdy wybiera rodzaj materaca tylko i wyłącznie pod kątem własnych preferencji. Wypełnienie, materiały i stopień twardości – o wszystkim decydujemy sami.  Jest to ważne w sytuacji, kiedy partnerzy znacząco różnią się wagą i trudno jest im znaleźć kompromis w powyższych kwestiach. Dodatkowym atutem wąskich modeli jest to, że łatwiej można je obracać. Minusem łączenia dwóch pojedynczych materacy jest przerwa przebiegająca przez środek łóżka. Nawet jeśli jest drobna, to niektórym osobom może to przeszkadzać. Uczucie dyskomfortu może tutaj zniwelować materac posłaniowy, który nie dość, że stanowi dodatkową warstwę, to jeszcze chroni materac właściwy przed zabrudzeniem.

Przed zakupem materaca do wspólnego łóżka warto zastanowić się, czy mamy podobne preferencje i potrzeby. Jeśli jesteśmy pod tym względem zgodni można zdecydować się na model podwójny, jeśli natomiast zupełnie odmiennie definiujemy pojęcie „komfortowego snu”, warto poszukać dwóch pojedynczych materacy, które spełnią nasze oczekiwania bez konieczności pójścia na kompromis.