PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Materac rehabilitacyjny

Materace rehabilitacyjne sprzedawane są z obniżoną, 8-procentową stawką VAT. Czy są przeznaczone tylko dla osób z poważnymi schorzeniami czy także tych, które skarżą się na bóle kręgosłupa?

Żyjemy w czasach, kiedy schorzenia kręgosłupa są wręcz chorobą cywilizacyjną. Przyczynia się do tego niewielka ilość ruchu oraz długie godziny  spędzone w pozycji siedzącej – przed komputerem, telewizorem oraz w samochodzie. Prowadząc siedzący tryb życia warto zadbać o swój kręgosłup. Odpowiednio dobrany materac to w tej sytuacji podstawa.

Korzystny cenowo

Materace rehabilitacyjne różnią się między sobą konstrukcją, rodzajem wypełnienia, a co za tym idzie  zastosowaniem. Łączy je jedna wspólna cecha – wszystkie posiadają pozytywną opinię ośrodków rehabilitacyjnych oraz odpowiednie certyfikaty. Dzięki temu można je kupić z obniżoną, 8-procentową stawką VAT. Dotyczy ona materacy o szerokości 0,7 – 2 m i długości 1,7 – 2,2 m. Mogą z niej skorzystać wszyscy i nie jest do tego wymagane żadne zaświadczenie o chorobie ani zalecenie od lekarza.

Dopasowany do potrzeb

W grupie materacy rehabilitacyjnych firmy JANPOL znajdują się zarówno modele sprężynowo – piankowe, sprężynowo – kokosowe, kieszeniowe, lateksowe, lateksowo – kokosowe, a także z tzw. pianki leniwej. Wybór jest duży, należy zatem kierować się indywidualnymi preferencjami. Jeśli zależy nam na właściwościach antyalergicznych, warto rozważyć zakup materaca lateksowego – Demeter lub Temida. Jeśli szukamy niedrogiego, a jednocześnie trwałego rozwiązania, można wypróbować model sprężynowo piankowy np. Ares albo Mars. Największy komfort snu we dwoje da nam z kolei materac kieszeniowy taki, jak Afrodyta.

Każdy materac z grupy rehabilitacyjnych spełnia swoją podstawową funkcję – zapewnia komfortowy sen, a na dodatek doskonale dopasowuje się do naszego ciała i zapewnia stabilne podparcie. Najwyższa jakość produktu przekłada się na to, że mogą go używać zarówno osoby, które chcą po prostu poprawić komfort swojego odpoczynku, jak i te, które zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa.