PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE
NEWSLETTER

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Materac dla alergika

Lekarze alarmują, że niemal co drugi Polak cierpi z powodu uczuleń. Do najgroźniejszych alergenów zaliczają roztocza, pleśnie i grzyby.

Wszystkie doskonale czują się wśród tkanin, w wilgotnych i ciepłych pomieszczeniach. Alergeny roztoczy najczęściej wdychamy podczas ręcznego odkurzania mebli oraz… w czasie snu.  Nawet antyalergiczna pościel nie jest w stanie temu zaradzić. Pomóc może wybór odpowiedniego materaca.

Odpowiedni wkład

Kupując materac dla osoby cierpiącej z powodu alergii, należy zwrócić uwagę na materiały, z których jest wykonany. Najważniejsze, by zapewniały one dobrą cyrkulację powietrza, powstrzymującą rozwój drobnoustrojów. Jednym z takich materiałów jest  pianka wysokoelastyczna, wykorzystywana między innymi do produkcji materaca Daino. Za sprawą wysokiej przepuszczalności wilgoci i powietrza, hamuje ona rozwój mikroorganizmów. Innym materiałem przyjaznym alergikom, wbrew niektórym opiniom, jest lateks. Dzięki swej strukturze jest odporny na wchłanianie kurzu. Zdarza się, że stanowi źródło alergii, ale są to bardzo rzadkie przypadki (oczywiście przed zakupem materaca należy sprawdzić, czy my nie jesteśmy na niego uczuleni). –Materac Vita wykonany jest z lateksu pozyskanego w stu procentach z mleczka kauczukowego. To jedyny model  zawierający w tak dużym stopniu surowce naturalne. Ma doskonałe właściwości higroskopijne, a jednocześnie bardzo dobry system wentylacyjny. To sprawia, że jest wyjątkowo przyjazny alergikom. Zwłaszcza w zestawieniu z odpowiednim pokrowcem – tłumaczy Tomasz Goc z Fabryki Materacy Janpol.

… i pokrowiec

Z myślą o alergikach, Fabryka Materacy Janopol przygotowała także specjalistyczne pokrowce Medicott Silverguard oraz Medicare Silverprotect. Posiadają one powłoki, które chronią przed  bakteriami i zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów. Pokrowiec dla alergika bezwarunkowo powinien nadawać się do prania. Kiedy jesteśmy uczuleni na roztocza czy pleśnie, powinniśmy wkładać  go do pralki nawet raz na kwartał, nie rzadziej jednak niż dwa razy w roku. Tym bardziej istotne jest, że pokrowce polecane przez Janpol, utrzymują swoje właściwości nawet po wielokrotnym praniu.