PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Lato w sypialni

Latem noce są krótsze, ale nasz organizm nadal potrzebuje tyle samo czasu na regenerację. Dodatkowo, wysokie temperatury mogą utrudniać nam spokojny sen. Podpowiadamy, jak przygotować swoją sypialnię na lato, aby stanowiła przyjemną oazę i miejsce relaksu po upalnym dniu.

Rześka noc…

Podstawowym plusem wyższych temperatur jest to, że możemy spać przy uchylonym oknie. Świeże powietrze doskonale dotlenia nasz organizm, przez co wypoczynek jest jeszcze bardziej efektywny. Przyjemniej jest się także obudzić czując rześki zapach poranka. Przykrym skutkiem ubocznym są wszelkiego rodzaju insekty i komary pojawiające się w naszej sypialni. Można się przed nimi zabezpieczyć montując specjalną siatkę na ościeżnicy lub stosując preparaty owadobójcze podłączane do kontaktu. Lepiej jednak nie montować ich zbyt blisko głowy, bo intensywnie wdychane przez kilka godzin mogą i na nas wpłynąć negatywnie.

… czy męczący upał?

Minusem upałów jest niestety  to, że intensywniej pocimy się w czasie snu. Wilgoć wydzielana przez nasze ciało to doskonała pożywka dla bakterii, które mogą rozwijać się w pościeli i materacu. Ważne jest, aby po wstaniu z łóżka pozostawić je odkryte przynajmniej na pół godziny, najlepiej wietrząc w tym czasie pomieszczenie. Pozwala to na odparowanie wilgoci. Należy także pamiętać o częstszej zmianie pościeli i regularnym wietrzeniu kołdry i poduszek. Lato to także dobry moment na wypranie pokrowca materaca – na słońcu wyschnie w mgnieniu oka.

Zmyślne udogodnienia

Jeśli w czasie upalnych nocy odczuwamy dyskomfort, warto pomyśleć o wymianie pokrowca na taki, który posiada stronę letnią. Ta powinna być uszyta z bawełny – materiału, który zapewni dobrą cyrkulację powietrza i nie będzie powodował pocenia się skóry. Podobne, ale nieco bardziej zaawansowane działanie, ma pokrowiec Smartcel Clima. Jeśli chodzi o właściwości, jest porównywany do parafiny – doskonale reaguje na zmiany temperatury i pomaga odprowadzić nadmiar ciepła z organizmu.