PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Jakie łóżko do sypialni wybrać?

Jakie łóżko do sypialni wybrać?Łóżka tapicerowane wracają do łask projektantów i konsumentów. Jednak niezmienną popularnością cieszą się trwałe i sprawdzone rozwiązania – ramy drewniane lub metalowe. Decydując się na zakup nowego łóżka, należy pamiętać, że jego najważniejszym elementem jest materac.
 
Najmodniejsze w tym roku są łóżka tapicerowane. Do ich zakupu przekonuje ogromny wybór kolorów i faktur, które bardzo często są projektowane dla klientów „na zamówienie”. Do tego dochodzi wygoda i komfort – miękkie obicie amortyzuje ewentualne uderzenia i umożliwia wygodne przebywanie w łóżku w pozycji siedzącej.
 
Tapicerowane łóżko może jednak okazać się mniej trwałe od drewnianych i metalowych odpowiedników. Zaciągnięcia, przetarcia, plamy – to codzienność użytkowników obitych materiałem mebli. Decydując się na nie, warto zwrócić uwagę na jakość tapicerki. Przykładem dobrego produktu mogą być łóżka kontynentalne Janpol, zaprojektowane z myślą o hotelach: model Milos i Santorini. Stabilna konstrukcja i wysokiej jakości wykończenie zapewniają komfort nawet w przypadku intensywnego użytkowania.

 
Siła płynie z natury
 
Największą zaletą drewnianych mebli jest ich uniwersalność. Łóżka z drewna pasują do pomieszczeń urządzanych w stylu skandynawskim, rustykalnym czy minimalistycznym. Naturalne drewno ma też właściwości antystatyczne, dzięki czemu będzie dobrym wyborem dla alergików. 

 
Metal nie musi być zimny
 
Najtrwalsze wśród łóżek - odporne na pękanie, wilgotność, obciążenie to łóżka z kutymi ramami. Mimo tych zalet, metalowe ramy o i zaokrąglonych kształtach układających się w wijące kwiaty, idealnie wpiszą się w wystrój romantycznych sypialni. Tak jak trwałość jest bezwzględną zaletą metalowego łóżka, tak wynikająca z tego waga może być jego wadą. Kute meble są wyjątkowo ciężkie – nie warto w nie inwestować, jeśli planujemy częste przeprowadzki. 

 
Najważniejszy jest materac
 
Należy pamiętać, że gwarancją zdrowego snu jest odpowiednio dobrany materac. Obudowa łóżka pełni funkcję ozdobną, materac natomiast może nie tylko zapewnić wygodę w nocy, ale także energię w ciągu dnia. Od snu zależy nie tylko nasze samopoczucie, ale także wydajność organizmu i umysłu.

 
Cała siła w stelażu
 
Stelaż to dopełniający trio sypialniane element, od którego zależy jakość naszego wypoczynku. Elastyczne listewki produktów Janpol amortyzują siłę nacisku i pozwalają na lepsze dopasowanie się materaca do kształtu ciała. Zapewniają także dobrą cyrkulację powietrza, co zapobiega powstaniu bakterii i roztoczy. W zależności od potrzeb można zdecydować się na stelaż z regulacją lub bez niej.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo dotyczącego roli stelaża.