PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Innowacyjne technologie i naturalne surowce sprzymierzeńcami dobrego snu

 
Sen to podstawowa, biologiczna potrzeba człowieka. Nasi przodkowie mieli do dyspozycji jedynie namiastkę łóżka, a wschody i zachody słońca wskazywały pory pracy i wytchnienia. Dzisiaj, dzięki postępowi technologicznemu i dużym pokładom kreatywności, możemy testować nowe pomysły, które powstały z misją poprawy komfortu snu. 
 
 
W trosce o środowisko naturalne
 
Fabryka Materacy JANPOL - pianka PlantpurWnętrze materaca to zazwyczaj sprężyny (ściśle ze sobą połączone lub umieszczone w oddzielnych kieszeniach), pianka lub lateks. Właściwości tych surowców sprawiają, że model idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia stabilne podparcie kręgosłupa.
 
Fabryka Materacy JANPOL idzie z duchem czasu i wykorzystuje najbardziej ekologiczne rozwiązania stosowane przy produkcji materacy. Przykładem może być lateks Pulse wytworzony w technologii Sonocore, która gwarantuje niższe zużycie energii. Materiał zawiera aż do 50% naturalnego mleczka kauczukowego, cechuje się doskonałą sprężystością i większą odpornością na ściskanie i rozciąganie. Z kolei pianka Plantpur posiada w swoim składzie do 50% naturalnego oleju roślinnego, co ma pozytywny wpływ na ochronę środowiska. Dodatkowo daje uczucie delikatnego otulenia ciała, dlatego użytkownik materaca może zrelaksować się i odprężyć. 
 
 
Nowinki technologiczne 
 
Wynalezienie „szumisiów” czyli szumiących maskotek, które mają uspokoić dziecko przedFabryka Materary JANPOL - Innowacyjne technologie i naturalne surowce sprzymierzeńcami dobrego snu snem, ułatwiło życie wielu rodzicom. Nie brakuje jednak głosów krytyki – niektórzy są zdania, że dźwięk uzależnia i w rezultacie prowadzi do zaburzeń, ponieważ maluch nie potrafi później zasnąć w ciszy. Podejmując temat nowoczesnych technologii, warto wspomnieć o specjalnych, inteligentnych aplikacjach, które analizują fazy snu i budzą nas wtedy, kiedy jest on najlżejszy. Dzięki temu rano jesteśmy wypoczęci i pełni energii. Naukowcy wciąż sprawdzają, jaki wpływ na sen mają poszczególne substancje, w tym produkty żywieniowe. Współczesne metody badań pozwalają na przeprowadzenie zaawansowanych analiz i udzielenie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących funkcjonowania ludzkiego organizmu. 
 
Dobrze jest uważnie śledzić rynek w poszukiwaniu nowinek, które pomogą poprawić jakość nocnego wypoczynku. Nie zapominajmy, że dobry sen to wyzwanie!