PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

Co kryje wnętrze materaca?


Fabryka Materacy JANPOL - przekrój materaca Erebu Dream

W krainie Morfeusza spędzamy jedną trzecią życia. Czy kładąc się wieczorem na materacu mamy świadomość, co kryje jego wnętrze?
 
Kiedy przyjrzymy się bliżej, zauważymy, że najczęściej rdzeniem materaca jest lateks, pianka lub wkład sprężynowy.

 
Lateks
 
Lateks jest otrzymywany z połączenia naturalnego mleczka kauczukowego z syntetycznym lateksem. W rezultacie powstaje materiał niezwykle trwały, elastyczny i wytrzymały na odkształcenia. Doskonale dopasowuje się do kształtów ciała. Surowiec posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, dzięki czemu materace lateksowe znakomicie sprawdzają się u alergików. System otworów umożliwia swobodną cyrkulację powietrza.  

 
Pianka
 
Materace z pianki różnią się między sobą właściwościami, elastycznością i twardością. W Fabryka Materacy JANPOL - pianka termoelastycznazależności od rodzaju, reagują na punkty nacisku lub temperaturę ciała. Możemy wybierać pomiędzy pianką poliuretanową, termoelastyczną lub wysokoelastyczną HR.
Pianka termoelastyczna reaguje na ciepło – wraz ze wzrostem temperatury zwiększa swoją elastyczność. Surowiec przejmuje ciepło ciała i dostosowuje się do jego kształtu.
Rdzeń z pianki wysokoelastycznej typu HR gwarantuje odpowiednią sztywność materaca i zapewnia stabilne podparcie kręgosłupa na całej długości.

 
Sprężyny
 
Rdzeniem materacy bonnellowych są ściśle ze sobą połączone sprężyny.
Konstrukcja materacy kieszeniowych również bazuje na tradycyjnych sprężynach, jednak mają one mniejszą średnicę i są umieszczone w oddzielnych kieszeniach. Sprężyny pracują niezależnie od siebie, ugięcie jednej nie powoduje reakcji drugiej. Dlatego modele kieszeniowe polecane są szczególnie do łóżek podwójnych – jedna osoba nie odczuwa ruchów i zmian pozycji drugiej.

 
Razem można więcej
 
Często zdarza się, że wkład materaca nie jest jednorodny. Przykładem może być połączenie w jego wnętrzu lateksu i pianki lub kombinacji pianek różnego rodzaju. Właściwości surowców uzupełniają się, co pozwala lepiej odpowiadać na indywidualne potrzeby użytkownika i zapewnić większy komfort snu.

 
Kokos i końskie włosie
 
Fabryka Materacy JANPOL końskie włosieOprócz wypełnienia podstawowego, wewnątrz materaca mogą znajdować się dodatkowo inne materiały. Kokos, naturalny surowiec ze skorupy orzecha kokosowego, zapewnia świetną cyrkulację powietrza. Włókno kokosowe jest antyalergiczne. Dzięki zastosowaniu płyty kokosowej uzyskuje się efekt usztywnienia konstrukcji.
 
Końskie włosie jest odporne na wilgoć i wyjątkowo trwałe. Charakteryzuje się bardzo dobrą elastycznością i znakomitymi właściwościami termicznymi.
 
Zakup materaca to inwestycja na wiele lat. Warto dokonać wszelkich starań, aby zasypiać i budzić się z uśmiechem.