PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE
NEWSLETTER

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5

Kolory w sypialni

 
Fabryka Materacy JANPOL_Kolory w sypialniSypialnia to oaza snu, miejsce odpoczynku. Warto pamiętać, że atmosferę pomieszczenia w dużej mierze kształtuje dobór kolorów.

 
Kryteria dobrego snu
 
W objęciach Morfeusza nabieramy sił i energii na nowy dzień pełen wyzwań. W trosce o zdrowy sen zwracamy uwagę na wiele czynników. Komfortowy materac, wygodna poduszka, odpowiednia temperatura w sypialni – wszystkie te elementy mają wpływ na jakość nocnego wypoczynku. Nie bez znaczenia są też kolory, jakimi się otaczamy.
 
Kiedy wybieramy farby do naszego mieszkania, poświęcamy temu wiele czasu i zaangażowania – w końcu kreujemy wnętrza, w których spędzimy najbliższe lata. Pamiętajmy, że jasne odcienie optycznie powiększają przestrzeń, a ciemne sprawiają, że pokój wydaje się mniejszy.

 
Kolorowe sny
 
Prawie każdy potrafi wymienić swoje ulubione kolory i takie, za którymi nie przepada. Ważne, aby w sypialni czuć się komfortowo. Problem może pojawić się, kiedy preferujemy barwy krzykliwe, jaskrawe.  Mogą one działać na nas pobudzająco, a to nie jest wskazane w porze wieczornej. W tym czasie dobrze jest wejść w klimat intymności i odprężenia i przygotować się do snu.

 
Fiolet, biel, błękitFabryka Materacy JANPOL_Kolory w sypialni
 
Fiolet, często spotykany w sypialniach, często opisywany jest jako kolor magiczny, tajemniczy, zmysłowy. W zależności od stopnia nasycenia może przybierać różne odcienie – począwszy od pastelowych, poprzez delikatną lilię, jagodę, śliwkę, aż po barwę przypominającą skórkę bakłażana.
 
Ponadczasowa biel stwarza wiele możliwości aranżacyjnych i jest odpowiednia niemal do każdego wnętrza. Stanowi idealne tło dla dodatków w wielu kolorach – zarówno stonowanych, jak i wyrazistych.
 
Pastelowy błękit pasuje szczególnie do minimalistycznych, chłodnych wnętrz. Ta barwa przywołuje skojarzenia związane z przestrzenią, niebem i morzem. Uspokaja, wycisza, pomaga zrelaksować się i wypocząć.

 
Psychologia koloru
 
Odpowiednio dobrane odcienie w sypialni pomogą nam odprężyć się i spokojnie zasnąć. Przy wyborze wykorzystajmy wiedzę o tym, jak poszczególne kolory  oddziałują na samopoczucie i nastrój człowieka.