PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE
NEWSLETTER

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5

Zadbany materac w kilku krokach

Zadbany materac w kilku krokachW sypialni spędzamy lwią część naszego życia, dlatego warto zadbać o to, by była schludna i przytulna. Oto kilka sposobów, które sprawią, że wieczorny wypoczynek zapewni nam stuprocentową dawkę energii na kolejny dzień.
 
W sypialni bardzo ważna jest jakość powietrza. Nawet, jeśli pogoda za oknem nie zachęca, na kilkanaście minut przed snem należy wywietrzyć sypialnię. Dobrze również zainwestować w nawilżacz powietrza. Nowoczesne modele są niewielkie i charakteryzują się ciekawym designem, dzięki czemu urządzenie nie tylko zadba o naszą skórę i drogi oddechowe, ale również wpiszą się w każdą sypialnianą aranżację.  Ponadto, należy pamiętać, by unikać kurzu i pyłu. Regularne odkurzanie i wycieranie mebli zapewni nie tylko nienaganną czystość, ale również pomoże nam w codziennym funkcjonowaniu. 

 
Materac, jak ze snów
 
Za nasz wieczorny komfort odpowiada najważniejszy element sypialni – materac. Od niego zależy jakość regeneracji. Wybór właściwego materaca to sprawa indywidualna. Przed zakupem najważniejsze jest, żeby go przetestować – tylko w ten sposób uda nam się ocenić jego twardość i komfort użytkowania. Dobrze dopasowany materac powinien pomóc nam w pozbyciu się bólu kręgosłupa oraz ramion, a także wpłynąć na jakość naszego snu. 
 
Materac powinien być cyklicznie obracany przodem do tyłu - takie działania zapobiegają punktowemu odkształcaniu. Jeśli jesteśmy posiadaczami modelu dwustronnego – zaleca się jego obracanie w pozycji góra – dół. Ponadto, każdego ranka powinno się zostawić materac odkryty na około 20 minut, co pozwoli na odparowanie nagromadzonej w nim wilgoci podczas naszego snu. 
 
W celu przedłużenia żywotności materaca warto wyposażyć się w specjalny pokrowiec lub nakładkę higieniczną. Chronią one materac przed zabrudzeniami, a w razie zalania zmniejszają ryzyko przeniknięcia płynu do jego środka. Ponadto, regularne odkurzanie oraz czyszczenie materaca i pokrowca sprawią, że nasz wypoczynek w łóżku będzie przyjemniejszy.
Należy także pamiętać, że każdy materac potrzebuje troski. Nie powinniśmy po nim chodzić ani skakać, co może doprowadzić do uszkodzenia wnętrza materaca. Odradza się także częste siadanie na krawędzi materaca, gdyż może to skutkować odkształceniami i zniszczeniem posłania. 
 
Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo, w którym nasz ekspert opowiada o tym, jak dbać o materac: