PRODUKTY HOTELOWE PRODUKTY SZPITALNE

Baza wiedzy

Artykuły
1 2 3 4 5 6

W oczekiwaniu na nowego członka rodziny czyli jak przygotować pokój dla maluszka

Fabryka Materacy JANPOL - W oczekiwaniu na nowego członka rodziny
Trwająca dziewięć miesięcy ciąża to czas na przygotowanie się do zmian, jakie nastąpią, kiedy maluszek przyjdzie na świat. Oprócz skompletowania wyprawki niezbędne wydaje się zaaranżowanie w domu lub mieszkaniu miejsca dla nowego członka rodziny.

 
 
Własny pokój czy kącik w sypialni rodziców?
 
Decyzje dotyczące wychowywania dzieci budzą wiele emocji. Część rodziców uważa, że pociecha od samego początku powinna spać we własnym łóżeczku. Z kolei zwolennicy filozofii rodzicielstwa bliskości są zdania, że lepszym rozwiązaniem jest spanie razem z maluszkiem. Ten wybór niewątpliwie ma wiele zalet: ułatwia karmienie piersią i zapewnia możliwość lepszej kontroli nad dzieckiem, które czuje się bezpiecznie w pobliżu mamy i taty. 

 
Zdrowa mama, szczęśliwe dziecko
 
Każda przyszła mama zastanawia się, co tak naprawdę jest niezbędne w pierwszych miesiącach życia nowego członka rodziny. Ważne, aby pomyśleć nie tylko o potrzebach malucha, ale również o swoim zdrowiu. Akcesoria takie jak wygodny fotel do karmienia czy przewijak na łóżeczko pozwolą zadbać o kręgosłup. Listę zakupów warto stworzyć w oparciu o doświadczenie innych mam – pomocne będą blogi parentingowe i tematyczne fora dyskusyjne.

 
Bezpieczne podłoże snu
 
Niemowlę spędza w krainie Morfeusza nawet kilkanaście godzin na dobę. Głęboki  Fabryka Materacy JANPOL - W oczekiwaniu na nowego członka rodzinywypoczynek w nocy reguluje wydzielanie hormonu wzrostu, a wytwarzane w trakcie snu białe krwinki zapobiegają infekcjom. Sen jest dla dziecka bardzo ważny, dlatego wybór materaca nie może być przypadkowy. Najważniejsze jest bezpieczeństwo malucha, a więc wszystkie wykorzystane w procesie produkcji materiały powinny posiadać odpowiednie atesty. Warto wiedzieć, że surowce we wnętrzu materaca mogą być przyczyną wystąpienia alergii. Fabryka Materacy JANPOL rekomenduje dla najmłodszych materace lateksowe.
 
Narodziny dziecka to prawdziwa rewolucja. W wielu przypadkach wyobrażenia o macierzyństwie nie będą miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Warto być otwartym na potrzeby malucha i zaufać swojej intuicji.